KONST / Litografier / Färglitografi 15126230
*
nr 1512 6230
Marika Lang
(f. 1961), Sverige
Hamncafé. Signerad, numrerad 65/250. Färglitografi. Bladets mått: 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 57x72 cm
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2022
kl 20:09:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 05:32:05
1
100 kr
19/12 13:14:16
2
150 kr
19/12 20:04:14
1
Vinnande bud
19/12 20:04:25
1
justering av budtak
19/12 20:06:58
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Marika Lang
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs mer om Marika Lang
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamncafé litografi litografier litografiskt blad marika lang svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10
*
Marika Lang
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs mer om Marika Lang
nr 1512 6230
Marika Lang
(f. 1961), Sverige
Hamncafé. Signerad, numrerad 65/250. Färglitografi. Bladets mått: 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 57x72 cm
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 05:32:05 | 1 | 100 kr |
19/12 13:14:16 | 2 | 150 kr |
19/12 20:04:14 | 1 | Vinnande bud |
19/12 20:04:25 | 1 | justering av budtak |
19/12 20:06:58 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Marika Lang
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör.Läs mer om Marika Lang
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamncafé litografi litografier litografiskt blad marika lang svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10